5 tipů na aktivky, které opravdu hrají

14.10.2020

Máme pro vás tipy na aktivní repro, které nezklamou ani náročnější posluchače.

Pokud teď trávíte víc času doma, možná přemýšlíte, jak si si užít kvalitně reprodukovanou hudbu, když na živou se nějaký čas ještě nedostaneme. Anebo sedíte na home office a rádi byste kolegy slyšeli líp než z vestavěných reproduktorů v notebooku.

Může to být hifi? Může, ale...

Aktivní reprosoustavy (tedy reprosoustavy s vestavěným zesilovačem) mohou být cenově dostupnou variantou dobrého zvuku - pokud si dobře vyberete a nebudete čekat zázraky od plastových bedniček za pár stovek, které na cestě k zákazníkovi musí uživit kromě výrobce na druhém konci světa ještě distributora a eshop.

V našich studiích najdete k poslechu aktivní reprosoustavy, které vyrábíme u nás v AQ s využitím více než 25 let zkušeností z vývoje a výroby hifi reprosoustav.

AQ M24

Aktivní reprosoustava se standartními rozměry regálových reprosoustav - v kombinaci se vestavěným zesilovačem poskytuje dostatečný výkon i solidní objem basů. K dispozici máte 2 páry RCA konektorů - pomocí kabelu v příslušenství připojíte jednoduše notebook nebo mobil. K dispozici je i varianta s dálkou.

Cena: od 4990,-

AQ M24DAC/BT

Verze DAC disponuje kromě RCA konektorů dvěma digitálními vstupy. Pomocí optického si můžete významně zlepšit kvalitu poslechu televize, USB B vstup vám umožní využít vestavěný převodník jako externí zvukovou kartu vašeho počítače.

K modelu M24 BT připojíte bezdrátově jakékoli zařízení, které disponuje Bluetooth rozhraním.

Reprosoustavy M24 jsou stálicí v našem sortimentu a naší nejprodávanější aktivní reprosoustavou.

Cena: 7490,-

AQ M26BT

Limitovaná edice našich nejprodávanějších reprosoustav za mimořádně atraktivní cenu. V porovnání s M24 disponují výškovým reproduktorem od dánského výrobce VIFA a čelo reprosoustav je provedeno v černém laku. Připojit je můžete pomocí Bluetooth nebo dvou linkových vstupů. 

Náš tip - je k dispozici jen do vyprodání zásob!

Cena: 6990,-

WRS MM2 active

Elegantní, výkonné a přitom kompaktní reprosoustavy, které vyrábíme pro americkou firmu WRS. Zdroj zvuku připojíte kabelem s konektorem Jack 3,5 mm. Reprosoustavy disponují čistými středy, velmi detailními výškami a na svůj objem i solidním basem.

Cena: 9990,-

WRS MM6 active

"Dospělejší" verze přechozího modelu. Kromě mohutnějšího zvuku získáte i rozlišenější výšky díky výškovému reproduktoru typu ring radiator. Tyto reprosoustavy bez problému ozvučí středně velký pokoj - stačí připojit zdroj zvuku. Tím může být (stejně jako u předchozích modelů) mobil, počítač nebo třeba gramofon se zabudovaným phono předzesilovačem.

Cena: 11999,-

Náš tip - aktivní repro s gramofonem!

Pokud chcete udělat první krok k poslechu LP desek, stačí připojit jakýkoli gramofon se zabudovaným phono předzesilovačem a hrajete. Skvělá vstupenka do světa analogového hifi za bezkonkurenční cenu! Vybírat můžete v prodejnách AQ audio studio nebo na eshopu.