AQ Canto - novinka v našich studiích

17.02.2022

30 let zkušeností AQ s návrhem a výrobou repro ve spojení s tradicí ohýbání bukového dřeva - přivítejte nové AQ Canto.

Nové reprosoustavy AQ Canto jsou pro nás tak velkou novinkou, že si zasloužily i vlastní prezentaci na stránkách www.aqcanto.cz. I když bychom tady mohli skončit, neochudíme vás a stručně je představíme také zde.

Štíhlá silueta reprosoustav AQ Canto zaujme svou vizuální lehkostí, kterou podtrhují boční panely z bukové skořepiny. Bočnice, které řadě AQ Canto propůjčují jejich jedinečné vlastnosti, vznikají v Holešově spojením technologických postupů s více než 130letou tradicí, nadále rozvíjenou pod křídly společnosti Czech plywood a 3D modelování. Tenké pláty bukového dřeva, které bylo vytěženo na nedaleké česko-slovenské hranici, jsou za vysokého tlaku a teploty lisovány do finálního tvaru, díky němuž se skořepina vyznačuje maximální tuhostí. To představuje benefit nejen pro posluchače, který se nemusí obávat nežádoucích rezonancí kabinetu, ale také pro přírodu. Snížení hmotnosti reprosoustav totiž navíc přináší úsporu paliva při jejich transportu.

Bočnice z lisované překližky
Bočnice z lisované překližky

Právě ekologičtější výroba je jedním z výsledků spojení našich zkušenosti s vývojem audia s více než 130letou tradicí ohýbání bukového dřeva. Pokrok však nová konstrukce představuje i pro design reprosoustav a jejich zvukový projev. Zde hrají nezanedbatelnou roli také zakázkové měniče s keramickým povlakem a 3D prolisy, které pro nás vyrábí dánská společnost SB ACOUSTICS. Nechybí výhybky ručně pájené technologií součástka na součástku, extrémní přesnost při spojování jednotlivých dílů ani kompletní eliminace vnitřních konektorových spojů. Sloupový model Canto 5 navíc využívá i pískové komory ve spodní části, která slouží k pohlcení  nežádoucích rezonancí. Reprodukce je tak přesná i v pasážích s výraznou basovou složkou. Za všech okolností se tak lze těšit na důrazné a kontrolované basy, precizně zvládnuté středy i okouzlující výšky plné detailů.

Reprosoustavy AQ Canto jsou k dispozici ve variantách buk, ořech a černý jasan na stránkách www.aq.cz, www.hifi-audio.cz a v kamenných prodejnách AQ studio. Poslechovou prezentaci je možné rezervovat přímo na stránkách www.aqcanto.cz.

Regálový model AQ Canto 3 je dostupný za cenu 49 800 Kč a sloupový model AQ Canto 5 vhodný i pro větší prostory získají milovníci hudby za 74 990 Kč. Pro skutečné fanoušky jsme navíc uvolnili i první prototypovou sérii aktivních regálovek AQ Canto 3 Forte, které lze pořídit za 59 990 Kč.