Streamer Arcam ST60 - skvělý zvuk a výbava na úrovni

25.05.2022

Na své starší streamery a převodníky kompaktních rozměrů navázal Arcam klasickým hifi komponentem, který doplňuje aktuální řadu HDA

Arcam ST60 je plnokrevníkem, který vám bez jakýchkoli problémů zpřístupní všechny digitální zdroje hudby - a ve špičkové kvalitě

Špičkový převodník v srdci přístroje

Díky integrovanému audiofilskému 32-bitovému / 192 kHz převodníku SABRE ESS9038K2M můžete ST60 využít jako vynikající externí převodník pro až 4 připojená digitální zařízení. Kromě MQA, podporuje ST60 také formáty AIFF, ALAC, FLAC a WAV a mnoho dalších starších komprimovaných formátů.

Konektivita 

Připojení k síti je jednoduché - buď prostřednictvím LAN kabelu nebo přes Wifi. Streamer disponuje optickým i digitálním koaxiálním vstupem - nabízí se tak možnost připojit set-top  box nebo CD přehrávač. Oba vstupy jsou k dispozici hned 2x. 

Přístroj má kompatibilitu "Roon Endpoint". Samozřejmostí je také podpora bezdrátového streamingu díky AirPlay 2, uPnP a kompatibilita se zařízeními s technologií Google Chromecast. Integrátoři bezpochyby ocení kontrolu protokolu IP, včetně kompatibility Control4 a Crestron.

Přístroj můžete připojit symetricky nebo klasickými RCA konektory.

Ovládání

Veškeré ovládání můžete realizovat prostřednictvím nativní aplikace Musiclife. Zajímavou novinkou poslední verze firmware je kompatibilita Spotify Connect a Tidal Connect, takže hudbu z těchto služeb můžete do ST60 pouštět přímo z těchto aplikací.

Hudební knihovnu např. na lokálním NAS serveru si můžete zpřístupnit samozřejmě i pomocí dálkového ovládání. Vítanou výbavou je přehledný barevný displej

...stačí připojit koncový zesilovač

Zajímavou možností je volba mezi fixní a variabilní úrovní výstupu - přístroj tedy zastane funkci předzesilovače. Stačí připojit koncový zesilovač a hrajete.