Audioquest Dragonfly - dostupné hifi do kapsy

30.05.2023

Audioquest Dragonfly je řada sluchátkových zesilovačů kombinovaných s D/A převodníkem.  Za rozumný peníz máme k dispozici přehrávače, které nám budou přinášet radost na cestách - ale klidně je můžeme připojit jako zdroj zvuku do hi-fi sestav střední kategorie.

Pojďme se podívat na to, co mají společného a co nám přinese investice do vyššího modelu.

Pevný společný základ

U všech tří modelů se můžete spolehnout na spolehlivý společný základ:

  • přístroje v sobě integrují DAC, sluchátkový zesilovač a předzesilovač

  • bezproblémová instalace "plug and play", a to jak k mobilním telefonům, tak k notebooku nebo tabletu

  • kompaktní velikost

  • bezproblémová spolupráce se streamovacími aplikacemi, jakou jsou Tidal, Spotify, Qobuz apod.

  • podpora Hires souborů až do 24bit/96kHz

  • všechny přístroje jsou podporují MQA na úrovni MQA renderer

  • vysoce kvalitní provedení jak vnitřní, tak povrchové úpravy a konektorů

Audioquest Dragonfly Black

Slušný základ, který si poradí s běžnými sluchátky. Zesílení s výstupním napětím 1,2V má na starosti obvod Texas Instruments TPA 6130, D/A převod obstarává velmi dobrý ESS ES9010. Kontrola hlasitosti je analogová.

Náš pohled: ideální kapesní zesilovač pro ty, kdo chtějí významně zvýšit kvalitu poslechu z telefonu (případně počítače)  s využitím běžných sluchátek nebo aktivních reprosoustav.

Cena: 2990,-Kč 

Audioquest Dragonfly Red

Typický reprezentant střední třídy - oproti základnímu modelu je schopen "uživit" náročnější sluchátka - 2,1V na výstupu obstarává obvod ESS Sabre. Precizní digitální regulace hlasitosti a vyšší řada převodníku ESS (typ ESS ES9016) zajišťují "dospělejší projev".

Náš pohled: s Dragonfly Red si užijete bez problémů poslech audiofilských sluchátek v kategorii 3-5 tisíc korun, vyzkoušeno máme se Sennheiser, Beyerdynamic.

Cena: 5690,-Kč

Audioquest Dragonfly Cobalt

Špičkový zesilovací obvod ESS Sabre 9038Q2M a mikroprocesor s vyšším výkonem a nižší spotřebou: to jsou dva podstatné rozdíly, kvůli kterým stojí za to "jít výš" oproti modelu Red. Získáte víc detailu v náhravce, přirozenější projev a lepší dynamiku. Součástí balení je USB A - C kabel.


Náš pohled: Pokud se dokážete zbavit audifilského předsudku "tak malé to nemůže hrát", připojíte kvalitní jack/RCA kabel (např. řady Big Sur) a připojíte do hifi sestavy střední třídy, máte vyřešený zdroj digitální hudby. Bez problémů také rozehraje audiofilská sluchátka, jako jsou Audioquest Nighthawk nebo Final Sonorous. Ocenění EISA je určitě na místě.


Cena: 8190,-Kč


Náš tip: Pokud budete kterýkoli model Dragonfly provozovat hlavně s mobilem, doporučujeme aplikaci USB Player Pro, která optimalizuje datový výstup z mobilu, který je často limitující pokud jde o rozlišení souboru. Funguje i jako UPNP renderer, dostanete se tedy bez potíží k datům ve vaší síti, například na NAS serveru. Za přibližně 10 dolarů se určitě vyplatí.

Více informací o aplikaci