Kino ARCAM s Dolby Atmos

19.11.2021

V našem studiu v Července jsme zprovoznili první domácí kino s certifikací Centre of cinematic excellence firmy ARCAM v České republice.

Kino jako v kině

Fandové prvotřídní reprodukce filmových trháků a koncertů si přijdou na své. Sestava umožňuje projekci videa v rozlišení 4K a prostorový zvuk v nejnovějších formátech Dolby Atmos, DTSX a AURO3D. Právě AURO 3D je zvukově nejzajímavější, ovšem nejméně rozšířené - především z důvodu nedostatku BluRay disků se zvukovou stopou podporující tento formát.

Ojedinělou příležitostí je možnost vyzkoušet si dva typy rozmístění reproduktorů DOLBY ATMOS. Standardní čtyři reproduktory nad hlavou mohou být problém tam, kde není podhledový, ale například betonový strop. Právě pro tyto zájemce o Dolby ATMOS jsme instalovali zároveň alternativní rozmístění reproduktorů, které jsme umístili do rohů místnosti na stěnu. Mohou si tak bezprostředně porovnat zvukové výsledky obou typů rozmístění reproduktorů


ARCAM a AQ: vyladěná souhra

Srdcem sestavy je špičková AV sestava firmy ARCAM. 16 kanálový procesor ARCAM AV 40 doplňuje 7kanálový koncový stupeň ARCAM PA720 a dva 4kanálové zesilovače PA410

Spolehlivým základem ozvučení jsou reprosoustavy AQ Passion Fever, zbytek sestavy tvoří centr Pontos C, efektové reprosoustavy Pontos 9 a Pontos S. V podhledu jsou zabudovány čtyři vestavěné reproduktory Artsound. Basový fundament obstarávají dva subwoofery AQ Pontos W.

Zdrojem signálu je Bluray přehrávač Reavon a špičkový obraz zajišťuje 4K projektor Viewsonic.

Filtraci napětí zajišťuje filtr Niagara 7000 americké firmy Audioquest, stejné značky je i veškerá propojovací a napájecí kabeláž.

Celá sestava je kalibrována profesionální prostorovou kalibrací Dirac, kterou podporují všechny AVR receivery ARCAM.

Kino na míru každému prostoru

V našem studiu najdete samozřejmě to nejlepší, co přístroje ARCAM umožňují. Samozřejmě, takováto sestava vyžaduje dostatečný prostor a, přiznejme si, i investici. Důležité je, že domácí kino v prvotřídní kvalitě je možné sestavit i v režimu 5.1 nebo 7.1 už s modelem ARCAM AVR 10 a vhodnou kombinací s reproduktory.

Pokud to máte do Červenky daleko, sestavu 7.1 si můžete vyzkoušet i v poslechovce AQ studia v Brně. Právě tam je sestava se základním modelem ARCAM AVR 10 v kombinaci s reprosoustavami AQ Pontos.