Gramofon Pro-Ject Metallica

04.08.2022

Do našich studií dorazil poslední přírůstek v řadě designových gramofonů - tentokrát hodně ostrá verze😊.

Designové gramofony mají u Pro-Jectu dlouhou tradici - až na výjimky se jednalo o originální potisky na šasi gramofonů z běžné produkce. Onou výjimkou byl třeba tvarově originální gramofon v designu Žluté ponorky. Naprostým originálem je i tento speciál, vzdávající hold americké metalové legendě.

Solidní základ

Šasi gramofonu je originálně tvarováno s využitím tvaru písmene "M" z loga skupiny. Povrch šasi je vyzdoben pochromovanými elementy, které skvěle podtrhují "metalový" vzhled. 

Šasi stojí na třech výškově stavitelných nožkách, v kombinaci s nimi zajišťuje skvělou stabilitu.

Pohon

Talíř gramofonu je z průhledného skla a jeho hmotnost zaručuje odolnost proti rezonancím. Talíř je poháněn řemínkem přes hliníkový subtalíř - stejný je nabízen i samostatně v rámci tunnigového příslušenství ke gramofonům Pro-Ject

Regulace otáček je elektronická - kolíbkový přepínač je umístěn zespodu gramofonu a slouží zároveň jako hlavní vypínač.

Přenoska a rameno

Hliníkové rameno 8,6" ve tvaru S známe z gramofonů řady RPM - na rozdíl od nich je u tohoto modelu opatřeno headshellem standardu SME, který umožňuje pohodlnou výměnu přenosek.

Přenoska Pick It S2 C, vyvinutá tradičně ve spolupráci s Ortofonem, zajišťuje díky vysokému výstupnímu signálu živou reprodukci, plnou detailů.

Pro-Ject Metallica je zatím s cenou 37 490,- nejdražší "limitkou" v historii firmy - kvalitní provedení a originální design však ceně odpovídají a fandům Metallicy určitě udělají radost.

Jak dlouho tato limitka v nabídce firmy vydrží, těžko říct. Každopádně v našich studiích jsou aktuálně k vidění i poslechu - zveme vás k návštěvě!