Lepší zážitek ze streamingu ARCAM

28.03.2022

Nový rozsáhlý upgrade přináší majitelům přístrojů Arcam nové možnosti a pohodlnější ovládání.

Zesilovače značky ARCAM jsou dlouhodobým leaderem v oblasti zvukové kvality. To se týká i špičkových AV receiverů, které dokazují, že prostorový zvuk nemusí být vždy vykoupen kompromisním výkonem ve stereu. Nejnovější kousky navíc nabízí i rozsáhlé možnosti streamingu audia, které jsou po poslední aktualizaci bohatší než kdy dřív. Pojďme se tedy podívat, co se ARCAM SA30, streamer ST60 i kompaktní audiosystém ARCAM Solo Uno a celá řada AV receiverů naučily a jak softwarovou aktualizaci získat.

Hlavní novinkou totiž není nic menšího než podpora streamovacích služeb Spotify, Tidal a Amazon Music HD. Díky nim se otevírá nejen cesta k rychlejšímu a pohodlnějšímu streamingu z aplikací daných služeb, bez asistence ARCAM Music Life, Airplay, či Chromecast, ale také k vyšší zvukové kvalitě. Přímé přehrávání totiž na rozdíl od využití již dostupných technologií Apple Airplay a Google Chromecast umožňuje streamovat i Hi-Res nahrávky včetně MQA. Oblíbené skladby z online zdrojů tak zazní ve skutečně maximální kvalitě. Těšit se proto lze na ještě lepší dynamiku, přesnost a bohaté detaily.

A jak se k novinkám dostat? Je to jednodušší, než byste mohli u podobně špičkových přístrojů čekat. Pokud využíváte streaming skrze aplikaci Google Home, nejspíše se již vše potřebné vyřešilo samo a vaše přístroje si aktualizaci nainstalovaly mezi tím, co jste spali. Pak naleznete v nastavení a sekci o softwaru již příslušné označení verze síťového software 1542 a okamžitě si můžete vyzkoušet přímý streaming. Další ze známek úspěšně aktualizovaného software je i to, že vám i po aktualizaci aplikace ARCAM Music Life ve vašem smartphonu vše funguje tak, jak jste zvyklí. Pokud k ale aktualizaci nedošlo, můžete se setkat s problémy. Není však třeba propadat panice. Přístroje aktualizujete v pohodlí domova a vše bude fungovat ještě lépe než dosud.

Jestliže spoléháte výhradně na aplikaci ARCAM Music Life a tudíž jste nepovolili automatické aktualizace v průběhu prvního spuštění, můžete vše instalovat ručně. Pro aktualizaci zesilovačů ST60, SA30 a Solo Uno vám bude stačit jakýkoli počítač připojený ke stejné síti. Jedinou výjimku představují AV receivery. Ty bude nejjednodušší aktualizovat pomocí běžné USB klíčenky, jejímž prostřednictvím software instalujete v šesti jednoduchých krocích z návodu u souborů s aktualizací.

Stačí tedy vyrazit na stránky arcamaudio.cz, navštívit sekci věnovanou vašemu přístroji a ve spodní části kliknout na odkaz pro stažení nového software. Jakmile se zazipovaný soubor stáhne, rozbalte jej a můžete se pustit do upgradu. Ať už aktualizujete Arcam SA30, Solo Uno, nebo jeden z AV receiverů AVR5, AVR10, AVR20, AVR30, AV40, či ještě novější, naleznete v archivu hned dva soubory. Jeden se samotnou aktualizací a druhý s podrobným návodem, jak danou aktualizaci instalovat.

Pak už stačí jen následovat příslušné kroky a během chvíle si užít vědomí, že je váš přístroj vybavenější než ve chvíli nákupu. A pokud by se snad vyskytl jakýkoli problém, nebo byste z anglického návodu měli respekt, neváhejte se na nás obrátit. Kolegové z AQ studií vám rádi poradí.