Labrador 39 Forte: střední třída v aktivním provedení

05.05.2023

Do studia nám dorazily nové aktivky Labrador 39 Forte. Čím překvapily?

Řada Labrador je vyhlášená tím, že ve střední třídě přinášejí provedení a zvuk výrazně nad svou cenovkou. Nedávno uvedená poslední verze regálovek Labrador 39 se dočkala aktivní verze.

To dobré zůstává

Základem skvělého zvuku Labradorů 39 je samozřejmě návrh ozvučenice, vnitřní provedení a použité měniče. I ve verzi Forte tak najdete středobasový reproduktor značky Scan Speak, o detailní výšky se stará kalotový reproduktor značky VIfa.

Prvotřídní provedení podtrhuje i použití kvalitní kabeláže AudioQuest v pájených spojích

Oku lahodí precizní provedení ozvučnice ve třech povrchových úpravách z přírodní dýhy - v nabídce je matný ořech, dub a černě mořený jasan

Univerzální konektivita a jednoduchost

Reprosoustava s vestavěným zesilovacím modulem nabízí bohatou konektorovou výbavu:

Linkový (RCA) vstup

Nabízí využití při propojení s jakýmkoli analogovým zdrojem signálu - parádního výsledku se dočkáte třeba při připojení gramofonu se zabudovaným předzesilovačem.

Digitální vstup USB B

Po připojení notebooku se stává z Labradorů 39 externí zvuková karta - tedy i digitálně-analogový převodník. Při přehrávání z počítače je zvuk v bezpečí před rušivými elementy.

Optický digitální vstup (toslink)

Tady se nabízí propojení například s televizí - většina modelů dnes optickým výstupem disponuje. Užívat si tak můžete plnohodnotného hifi zvuku.

Bluetooth

Bluetooth ve verzi 5 se kvalitou zvuku velmi blíží CD kvalitě - u Labradorů 39 tak dobře slyšíte rozdíl mezi Spotify nebo YouTube a Tidalem

Jak hrají?

První testování jsme provedli s využitím Bluetooth (stream z Tidalu) a počítače připojeného přes USB konektor (rovněž z Tidalu). V obou případech proběhlo připojení bez jakýchkoli komplikací.

Aktivní Labradory 39 bez problémů ozvučí prostory do 20 m2. Zvuk nás zaujal přesně tím, co se nám líbí na jejich pasivní verzi: dynamické rozlišené basy, přirozené středy středy a přirozené, rozlišené výšky.

Není úplně fér porovnávat zvuk aktivní verze s  pasivními Labradory v kombinaci se samostatným zesilovačem v kategorii 15 - 25 000 Kč  - pokud však hledáte zvuk sahající do střední třídy s jednoduchým připojením a samozřejmě taky úsporu místa, Labradory 39 Forte jsou skvělou volbou. A ušetřené peníze můžete investovat třeba do gramofonu.

Labradory 39 Forte jsou již k poslechu v našich studiích! 

Cena je 26 490 Kč