Malé velké hifi od Pro-Jectu

01.03.2024

Chcete udělat krok kupředu od poslechu hudby z Bluetooth reproduktoru? Kvalitní hifi dnes nemusí zabírat příliš místa – ani příliš zasáhnout do rozpočtu. Máme pro vás pár tipů.

Velké a těžké? Už dávno ne

Poslouchat kvalitně reprodukovanou hudbu dřív znamenalo smířit se s tím, že nám do bytu či domu vstoupí více či méně objemná zařízení – přehrávač, zesilovač, reprosoustavy. Realitou dneška je poslech hudby přes sluchátka, Bluetooth reproduktory či levné mikrosystémy "vše v jednom".

Pokud máte hudbu opravdu rádi, asi jste s všimli, jak je zvuk těchto zařízení vzdálený tomu, co znáte z koncertů a přemýšlíte, jak si věrný zvuk dopřát doma a zároveň nepřijít o značnou část obývacího prostoru.

Jak to může být dnes

Co se nezměnilo, že budete potřebovat dobrý zdroj zvuku, zesilovač a reprosoustavy.

Zdrojem zvuku může být klidně telefon nebo počítač s předplacenou streamovací službou typu Spotify, Tidal nebo Apple Music – nebo třeba gramofon.

Dobrou zprávou je, že zesilovače nemusí být velký a těžký. Miniaturizace vstoupila i do hifi a třeba přístroje rakouské značky Pro-Ject, jakými jsou třeba zesilovač Maia S3 nebo Maia DS3, jsou ideálním tipem na kvalitní zvuk. Připojíte k nim gramofon, ale taky třeba vaši smart TV díky široké nabídce digitálních a analogových vstupů. Díky kvalitnímu Bluetooth získáte i ze svého telefonu zvuk, který je srovnatelný s CD.

Zesilovače mají dostatečný výkon, abyste k nim mohli připojit regálové nebo menší sloupové reprosoustavy.

Pro-Ject colourful set – hraje všemi barvami

Snad veškeré potřeby moderního posluchače dokáže pokrýt cenově zvýhodněný set gramofonu Debut Carbon Evo, zesilovače Maia S3 a reproboxů Speaker Box 5 od rakouské značky Pro-Ject.

Nejprodávanější gramofon (a navíc vyráběný v moravské Litovli!) nabízí prvotřídní řemeslné zpracování a kvalitní přenosku Ortofon 2M Red

Zesilovač Pro-Ject Maia S3 je vybaven phono předzesilovačem – gramofon k němu bez problémů připojíte. Přes Bluetooth jednoduše propojíte se zesilovačem váš telefon či tablet a další vstupy umožní digitální připojení televize.

Pomoci dodávaného kvalitního reprokabelu připojíte reprosoustavy Speaker Box 5 S2 - k nim dostanete navíc i odhmotňovací podložkynení tedy problém postavit reprosoustavy třeba na poličku nebo do nábytku.

Sety jsou nabízeny v několika výrazných variantách. Pokud vám připadají černá a stříbrná – obvyklé barvy dnešního hifi – příliš fádní, můžete mít doma výrazný solitér, který váš interiér ozvláštní.

Colourful set od firmy Pro-Ject je jen jednou z možností - v našich studiích umíme navrhnout i jiné kombinace kompaktních přístrojů a reprosoustav - na míru vašim představám.