Nová generace Labradorů k poslechu

02.07.2021

Populární střední třída repro AQ se dočkala generační obměny. Jak jim to hraje?

Labradory 29 jsou dlouholetou spolehlivou volbou pro ty milovníky hudby, kteří dávají přednost výhodám dvoupásmových reprosoustav s kvalitním osazením: věrnému podání lidského hlasu, akustických nástrojů a solidnímu objemu dobře konturovaných basů.

Dobré jsme vylepšili

Z předchozího verze zůstaly zachované prakticky jen osvědčené měniče z dílny Scan-Speak (středobas o průměru 130 cm) a Vifa (kalotový výškový reproduktor). Ozvučnice opustila účelný, ale přece jen trochu konzervativní design: nový lichoběžníkový půdorys a tuhý korpus lépe eliminuje stojaté vlnění. Povrchová úprava v ořechové dýze s horizontální kresbou dřeva vychází vstříc současným designovým trendům. K dispozici je i "klasika" v podobě černě mořeného jasanu.

A jak hrají?

Stejně jako jejich předchůdci, i L39 jsou ideální volbou do menších a středně velkých poslechových prostor do 20 m2. Jejich přednes ocení vnímaví posuchači, kteří znají přirozený témbr akustických nástrojů a lidského hlasu, bez efektní cinkavosti nebo přidaných efektních "boulí" na basech.

V porovnání se staršími L29 zaujmou kromě designu přece jen o něco dynamičtějšími basy, čistotou přednesu a samozřejmě designem.

V našich studiích  si je můžete v klidu poslechnout v různých kombinacích - ideálním partnerem jim mohou jsou zesilovače Arcam řady SA, síťové receivery Yamaha nebo kompaktní zesilovače Pro-Ject řady Maia. 

Vybrané technické parametry

Systém: 2-pásmový

Impedance: 8 Ω

Šumový výkon: 60 W

Hudební výkon: 120 W

Citlivost: 87dB

Kmitočtový rozsah: 45 Hz - 30 kHz v 6 dB pásmu

Výhybka: 12,12 dB / oct

Rozměry (Š x V x H): 180 mm (115 mm zadní stěna) x 380 mm x 260 mm (270 mm včetně mřížky)

Ozvučnice: bassreflex

Hmotnost: 7,1 kg

Objem: 6 l