Nové aktivky AQ M 25 k poslechu

05.05.2021

Inovovaná verze našich populárních "aktivek" přináší univerzální konektivitu a vylepšený zvuk - za nižší cenu.

Aktivní reprosoustavy jsou v posledních letech velice oblíbené pro jednoduchost obsluhy a často i výhodný poměr cena/výkon. Jsou proto ideálním prvním krokem do světa hi-fi i perfektním řešením sekundárního sterea například pro domácí kancelář.

To platí také pro naše nové AQ M25, které vychází z osvědčených principů předchozích modelů a zároveň přináší nový digitální zesilovač vlastní konstrukce. Těšit se tak můžete nejen na klasické párové řešení s dvoupásmovým uspořádáním měničů, poctivý korpus a ručně pájené výhybky, ale také na bohatou konektivitu. Nechybí analogový vstup, BT, ani digitální USB. Již nebude nutné přemýšlet, zda budou vhodnou volbou AQ M24, M24 D, M24 BT, či M24 DAC. Veškeré technologie se totiž podařilo vměstnat do jediných reprosoustav AQ M25.

Kvalitní měniče jsou základem dobrého zvuku
Kvalitní měniče jsou základem dobrého zvuku


Díky kombinaci digitálního vstupu, analogového vstupu a Bluetooth připojení jsou AQ M25 skutečně všestranným multimediálním systémem. Bezdrátové připojení telefonu je dílem okamžiku a podpora moderních BT kodeků aptX jen potvrzuje, že bez kabelu lze získat kvalitu na úrovni CD. Nejnáročnější posluchači ale i tak dají přednost USB připojení, které netrpí rušením a z PC i telefonu dokáže přenést skutečně každý detail. Výbavu doplňuje analogový RCA vstup, který umožňuje připojení gramofonního předzesilovače nebo například televizoru.

Všechny varianty připojení - nyní v jednom modelu
Všechny varianty připojení - nyní v jednom modelu

Na rozdíl od běžně dostupných BT reproduktorů mají poctivé aktivní reprosoustavy jednoznačnou výhodu v párovém uspořádání. Nabídnou plnohodnotnou prezentaci stereofonního prostoru. To přijde vhod nejen při poslechu hudby, kdy se snadno zorientujete v rozmístění muzikantů na scéně, ale také při sledování filmů a hraní her.

Dvoupásmové osazení zajišťuje solidní frekvenční rozsah bez nežádoucího zkreslení. Vysoké tóny dostala na starost 1" textilní kalota uložená ve zvukovodu zlepšujícím její směrovou charakteristiku, které sekunduje zakázkový středobasový měnič AQ s 5" polypropylenovou membránou. AQ M25 tak s přehledem reprodukují jak basové linky, tak nejvyšší slyšitelné tóny. 

Zcela ukázkový přednes pak přináší v oblasti hlasového pásma, což se hodí především při poslechu televizního vysílání.

Nové reprosoustavy si můžete poslechnout v našich studiích a zakoupit je i v elektronických obchodech www.hifi-audio.cz a www.aq.cz za cenu 6 499 Kč.