Pro-Ject Debut Carbon Evo - nová verze legendy

09.09.2020

Vylepšená verze legendy právě dorazila do našich studií. V čem se liší od svého předchůdce?

Pro-Ject Debut Carbon se stal po svém uvedení na trh v roce 2010 nejprodávanějším modelem Pro-Ject. Výrobce se rozhodl tento už tak dobrý gramofon posunout dál - jak po estetické, tak po funkční stránce.


Estetika

Začněme u šasi, které je jako u předchůdce vyrobeno z MDF. Kromě tří variant ve vysokém lesku (černé, bílé a červené) je k dispozici 5 matných odstínů, respektující současné trendy a oblíbená přírodní ořechová dýha.


Ocelový talíř s vnitřním tlumením

Nová technologie tlumení TPE (termoplastický elastomer) pomáhá velmi účinně tlumit rezonance, a navíc i zvyšuje hmotnost talíře na 1,7 kg. Protože TPE tlumení je instalováno na vnitřní straně okraje talíře, vytváří pohybová energie efekt setrvačníku. Výsledkem je mnohem tišší a stabilnější provoz s významně nižšími hodnotami kolísání otáček.


Vylepšený systém zavěšení motoru

Debut Carbon EVO je vybaven nově navrženým odpružením motoru. Pokročilá sendvičová technologie několika vrstev tlumení TPE ve spojení s vysokou hmotností je novým řešením pro účinné odpružení motoru.

Dokonalý za všech okolností

Starší model Debut Carbon byl řada Debut dodáván se 4 tlumenými plastovými nožičkami. Nový Debut Carbon EVO využívá 3 výškově stavitelné těžké kovové podstavy, které zajišťují rovnoměrné umístění gramofonu na jakémkoliv povrchu. Použití pouze 3 podstav zvyšuje stabilitu na nerovném povrchu, protože pro skutečně špičkový zvuk je nezbytné mít gramofon dokonale vyrovnaný.

Řízení rychlosti otáčení talíře

U Debut Carbon EVO je integrováno elektronické řízení rychlosti. Kromě toho, že je možné jednoduše měnit rychlost přehrávání pouhým stisknutím tlačítka, je rychlost otáčení talíře s maximální přesností elektronicky řízena, což přináší přesné a stabilní přehrávání. Díky kulatému řemínku pro rychlost 78 otáček za minutu je možné poslouchat i vzácné šelakové desky. Přepínač ovládání rychlosti byl přesunut do spodní části šasi, aby byl zachován čistý vzhled, který je na Debutu oceňován. Na šasi tak není žádné tlačítko, přepínač nebo potisk.


Nový gramofon má ambice stát se referencí ve své cenové kategorii - a radost nám samozřejmě dělá i to, že je kompletně vyráběn v České republice!

Nový Carbon Evo je již v nabídce ve všech našich prodejnách - stavte se!