Pro-Ject Debut PRO

29.11.2021

Pro-Ject slaví 30 let - a nadělil si dárek, který stojí za pozornost. Seznamte se s Debutem PRO.

Řada Debut má za sebou 20 úspěšných let. V loňském roce uvedl Pro-Ject na trh model Debut Evo, který přesně dostál tomu, co má v názvu: šlo  o evoluci, která se promítla do těžšího talíře, kvalitnějších antirezonančních nožiček přístroje a vylepšeného uložení motoru. Osazená přenoska zůstala stejná - osvědčená 2M red.

Debut Pro - o kus dál

Debut Pro zůstává Debutem prakticky jen velikostí a provedením šasi - všechny důležité části, které mají vliv na zvuk gramofonu, byly přepracovány a výsledek stojí za to.

Nejvýraznější na přístroji je raménko - jeho nosník je proveden jako sendvič z hliníku a karbonu. Kloub závěsu je naprosto odlišný od toho, co v této kategorii známe - prstenec je kovový a uložení ramene umožňuje nastavení VTA (vertikálního snímacího úhlu) a samozřejmě i azimutu. Závaží pro nastavení přítlaku není osazeno stupnicí - je tedy potřeba použít váhu.

Na rozdíl od předchozích Debutů se u modelu PRO počítá s možností instalace MC přenosek, což uživateli umožní vstup do "vyšší ligy" analogového poslechu.

Talíř je stejně jako u Debutu Evo kovový, osazený tlumení vibrací z elastomeru TPE. Osazení motoru je podobné jako u Debutu Evo

Nová přenoska s dobrým rodokmenem

Pro-Ject je znám svou spoluprací s dánským výrobcem Ortofon - a nová přenoska Pick It PRO je logickým završením série změn, kterou Debut Pro přináší. Přenoska má tělo, které známe z řady Pick-It. Stylus má eliptický brus a Pro-Ject slibuje výbornou dynamiku v kombinaci s vřelým podáním, jaké u analogového zdroje očekáváme . Jak je u Pro-Jectu zvykem, kvalita dodávané přenosky je v dané třídě rozhodně nadprůměrná.

MM přenoska Pick it PRO
MM přenoska Pick it PRO

Nejlíp na vlastní uši

Žádné technické parametry nemohou nahradit poslechovou zkušenost: Pro-Ject Debut PRO nyní najdete ve všech prodejnách AQ audio studio, zapojený v sestavách s elektronikou Arcam, Yamaha nebo Marantz a s reprosoustavami AQ. Své oblíbené desky vezměte klidně s sebou!