Gramofon Pro-Ject E1

03.08.2022

Nový gramofon od Pro-Jectu vychází vstříc začínajícím audiofilům - za příjemnou cenu toho nabídne víc než dost.

Spousta začínajících audiofilů hledá cenově dostupný gramofon - nezřídka sáhnout po levné alternativě ze supermarketu, která s bídou přežije záruku a zklamaný nadšenec už se ke gramofonu nevrátí. Což je škoda.

Přesně na tento typ zákazníků cílí nová řada E1 od Pro-Jectu. Přináší kvalitní provedení s visačkou Made in Europe a v dané třídě dobrý zvuk.

Mezi Primary a T1

Z vyšší řady T1 najdete v gramofonu hliníkové 8,6´´ rameno s osazenou přenoskou Ortofon OM5e. Pohon gramofonu je řešen přes plastový subtalíř. Talíř samotný je z materiálu ABS.

Šasi je v této třídě dostatečně robustní Gramofon je stejně jako T1 dodáván ve třech povrchových úpravách: bílém a černém lesku a dřevěné dýze.

Přístroj je koncipován jako Plug and play - stačí jej vybalit a můžete hrát. Vše je nastaveno z výroby.

Elektronicky můžete přepínat rychlosti.

3 varianty na výběr

Řada E1 dává zákazníkovi na vběr ze tří modelů s rozdílnou výbavou a rozdílnou možností použití

Pro-Ject E1

Základní model pro ty, kdo už mají předzesilovač buď samostatný, nebo jako součást svého integrovaného zesilovače či AV receiveru.

Pro-Ject E1 phono

Varianta se zabudovaný phono předzesilovačem: stačí připojit k libovolnému zesilovači s linkovým vstupem - nebo třeba k aktivním reprosoustavám s regulací hlasitosti

Pro-Ject E1 BT

Někdo to rád bez drátu - Bluetooth modul v tomto gramofonu umožní připojit jej k jakémukoli přístroji s Bluetooth přijímačem (typicky reprosoustavy).

Standartně nadstandartní příslušenství

Kromě protiprachového krytu najdete v balení:

  • Vysoce kvalitní phono kabel
  • Středový adaptér na singly
  • Napájecí adaptér

Tip AQ studia

Pokud hledáte cenově dostupné a zároveň prostorově úsporné řešení gramofonové sestavy, určitě vyzkoušejte kombinaci Pro-Ject E1 phono nebo třeba T1 Phono s aktivkami AQ M25 nebo AQ M26 BT. Rádi vám ji předvedeme v našich studiích.