Sestava s gramofonem v ceně 15 - 20 tisíc? Jde to - a Made in Europe!

08.12.2020

Máme pro vás vánoční tip na tři sestavy s gramofonem pro ty z vás, kteří si chtějí začít s gramofonem, chtějí se vyhnout levné nekvalitě a chtějí dobrý poměr cena/výkon.

"Chtěli bychom sestavu s gramofonem do 15 - 20 tisíc..."

Toto přání slyšíme od našich zákazníků poměrně často. Občas se taky přidá požadavek, aby to nezabralo moc místa, a nebylo moc "těch drátů". A taky aby k tomu šel nějak připojit telefon nebo tablet. Řešení existuje.

Čemu se raději vyhnout?

Pokud vás opravdu netlačí rozpočet k částkám do 5 tisíc Kč, zkuste se vyhnout lákavým nabídkám na zařízení "vše v jednom", tedy "gramofon, zesilovač, rádio, reprosoustavy již za...". Životnost těchto zařízení je limitovaná a pokud vám jde opravdu o zvuk, budete nejspíš zklamáni - velmi pravěpodobně bude hrát líp vaše autorádio. V neposlední řadě se jedná i o hazard s LP deskami: konstrukční řešení gramofonu a laciná nekvalitní přenoska jim dávají poměrně zabrat.

Z trhu bohužel vymizely kdysi populární a poměrně kvalitní mikrosystémy střední třídy, které poměrně slušně hrály a měli linkový vstup pro připojení gramofonu s předzesilovačem. Zkusme to vzít od gramofonu.

Solidní gramofon jako základ

Pokud vás okouzlily právě gramofony a LP, jste tu správně. Naše tipy jsme postavili právě na gramofonech. Co je důležité: pokud se v budoucnu rozhodnete posunout své hifi výš - není problém. Všechny gramofony mohou posloužit i v ambicioznějších sestavách se samostatným zesilovačem.

Zároveň získáváte komfort připojení mobilního telefonu buď bezdrátově formou Bluetooth, nebo kabelem.

1. Pro-Ject Essential Recordmaster III + WRS MM2 (15990,-Kč)

Gramofon populární řady Essential, vybavený kvalitní přenoskou Ortofon OM10, USB konektorem pro digitalizaci LP desek a vestavěným phono předzesilovačem - pro letošní Vánoce se slevou přes 40%.

Aktivní reprosoustavy WRS MM2 nabízí v kompaktním rozměru příjemný neunavující zvuk. Gramofon s reproduktory propojíte pomocí kabelu u gramofonu a malé redukce RCA/jack, kterou dostanete zdarma

Pro-Ject Essential III Recordmaster
Pro-Ject Essential III Recordmaster
WRS MM2 active
WRS MM2 active


Cena za set: 15990,-Kč

zvýhodněná cena platí při nákupu v našich prodejnách nebo objednávce na eshopu s osobním odběrem a platbě na místě.

2. Pro-Ject T1 SB + AQ M26 (16490,-Kč)

Cenově dostupný gramofon, oceněný cenou EISA a vybavený elektronickou regulací otáček a vestavěným phono předzesilovačem.

V kombinaci s limitovanou edicí aktivních reprosoustav AQ M26 získáte elegantní sestavu s gramofonem, s možností Bluetooth připojení vašeho telefonu nebo tabletu.

Pro-Ject T1 SB
Pro-Ject T1 SB
AQ M26
AQ M26

Cena: 16490,-Kč

3. Pro-Ject Juke Box + SpeakerBox 5 (17999,-Kč)

Z pohledu možností připojení nejuniverzálnější sestava: kombinace gramofonu se zesilovačem umožní připojit přes Bluetooth další zařízení, využít můžete i linkový vstup (RCA konektory) pro připojení například DVD přehrávače nebo televize.

Vhodným partnerem do této sestavy jsou reprosoustavy Pro-Ject Speaker Box 5 - tato kombinace bez potíží ozvučí středně velký obývací prostor. Chybu neuděláte ani z jinými reprosoustavami podobné cenové kategorie - například WRS MM2 passive nebo kompaktními sloupky Speaker Box 10.

Sety jsou dostupné v černé, bílé a červené variantě.


Cena: 17999,-Kč

zvýhodněná cena platí do 31. prosince 2020 při nákupu v našich prodejnách nebo objednávce na eshopu s osobním odběrem a platbě na místě.