Sety stereoreceiverů a repro: vítězové v ceně a výkonu

14.10.2022

Pokud hledáte kvalitní zvuk za dostupnou cenu, pravděpodobně skončíte u síťového stereoreceiveru a reprosoustav. Jak to slyšíme my?

Přestože na pomyslném vrcholku kvality poslechového zážitku stále stojí sestavy ze samostatných hifi komponent a reprosoustav, můžete jít dnes při cestě za skvělým zvukem pohodlnější a prostorově méně náročnou cestou - vhodně zkombinovat moderní síťový stereoreceiver s reprosoustavami tak, aby zvuk padl na míru vašim uším, peněžence a poslechovému prostoru.


Co čekat od dnešního stereo receiveru?

Především to, že bude ideálním zdrojem kvalitního zvuku, který vám pokryje všechny "zvukové potřeby". Základem klasických stereo receiverů analogové éry byl zesilovač s dostatečným počtem analogových vstupů v kombinaci s kvalitními tunerem a slušným phono předzesilovačem pro gramofon.

Digitální doba obohatila tyto přístroje o digitální vstupy pro připojení TV, set-top boxů nebo herních konzolí. Přidala nezbytný Bluetooth, ale především možnost kabelového nebo internetového připojení - a napojení na bezedné zdroje hudby ze Spotify, Tidalu iTunes nebo na tisíce internetových rádií z celého světa.


Takže: pokud je streaming hudby váš svět, stačí připojit reprosoustavy a vystaráte si s jednou "krabicí" v podobě stereoreceiveru. Samozřejmostí bývá analogový i DAB tuner pro příjem digitálního vysílání.

Otestovali jsme za vás

Do naší nabídky jsme vybrali přístroje značek Marantz a Yamaha, které disponují velmi kvalitním zvukem, bezproblémovými ovládacími aplikacemi a dostatečným výkonem pro připojení reprosoustav střední třídy.

Je známá věc, že Yamaha a Marantz mají odlišný zvukový projev, který průměrně zkušený posluchač pozná na první poslech. Vhodné párování s repro a osobními posluchačskými preferencemi je tedy na místě.

Reprosoustavy jsme vybrali napříč sortimentem značky AQ - od nejdostupnější řady Wega přes střední řadu Labrador po novinku Canto.

Sestavy Yamaha + reprosoustavy AQ

Zvuk zesilovačů a receiverů Yamaha je věrný firemní filozofii "Natural sound". Zvuk je přirozený  a neutrální - co je v nahrávce, jde do reprosoustav. Kombinace s našimi reprosoustavami řad Labrador nebo Wega je ideální pro posluchače vážné hudby a jazzu - u těchto žánrů bývá kvalita nahrávek výborná, posluchač si užije přirozené barvy a objem akustických nástrojů. Platí samozřejmě o dobrých nahrávkách rocku a folku. Naopak, horší nahrávky mohou znít málo zábavně.

Chcete-li zábavnou a zároveň přesně hrající kombinaci, rozhodně neuděláte chybu top modelu R-N803D a naší novinky: špičkových reprosoustav AQ Canto s unikátním designem a skvělým zvukem.

Sestavy Marantz/AQ

Marantz je firmou s jasnou zvukovou filozofií: zvukové podání je o poznání jemnější, měkčí. V praxi to znamená, že vám budou znít příjemně i horší nahrávky. Marantz má jako jeden z mála výrobců i kvalitní minisystém MCR- 612, který je vybaven i CD mechanikou a díky digitálnímu zesilovači poskytuje skvělý zvuk a dostatečný výkon. Ideální kombinace je třeba s poslední generací regálových reprosoustav Labrador - L39.

Podstatně výkonnější je model NR-1200 - stereoreceiver klasických rozměrů, oproti Yamahám disponující i pěti HDMI vstupy pro digitální připojení zdrojů zvuku a jedním výstupem pro připojení TV. Podporuje i standard eARC - tedy zpětný zvukový kanál. Skvělým parťákem jsou naše audiofilské repro řady Labrador - získáte skvělý detailní neunavující zvuk, který bude radost poslouchat.

Na špičce naší nabídky je přístroj, který neobsahuje tuner - audiofilský zesilovač PM7000N se streamovacím modulem. Odzkoušeli jsme kombinace s naší řadou Pontos a samozřejmě i Canto - a výsledek je vynikající.


Všechny přístroje Marantz i Yamaha lze plně ovládat firemními aplikacemi (MusiCast v případě Yamahy, HEOS u Marantze), naprosto intuitivně a jednoduše.

Všechny doporučené sestavy včetně reprokabelů za zvýhodněnou cenu najdete na našem e-shopu a zveme samozřejmě k poslechu v našich studiích v Praze a v Brně