Vítáme americké legendy

19.09.2022

JBL a Revel jsou novými přírůstky v distribuci firmy AQ. Na co se můžete těšit?

JBL

JBL je značka s tradicí tak dlouhou, jako jak je dlouhá historie reprodukce zvuku. Její sortiment zahrnuje ozvučení kin (profesionálních i domácích), přenosné audio, ozvučení automobilů, profi a studiové ozvučení a samozřejmě domácí audio, neboli klasické hifi.

V našich studiích postupně najdete právě nabídku reproustav pro domácí hifi. První ochutnávkou jsou reprosoustavy jsou řady Stage a Classic.


JBL Stage - zábavný zvuk za příjemnou cenu

Chcete-li si užít vyhlášený zvuk JBL, řada Stage je skvělým začátkem. Kromě sloupových a regálových souprav si můžete pořídit i centrální reproduktor a subwoofer - a domácí kino je komplet.

Společným rysem řady je originální výškový reproduktor, který má širší vyzařovací charakteristiku a optimální poslechová pozice není tak přísně vymezená. Konstrukce odkazuje na populární studiové monitory. Středobasové reproduktory mají polycelulózové membrány a přinášejí typické kontury a barvy basů, které od JBL čekáme.

Sympatickým a užitečným detailem je univerzální řešení odhmotňujících nožek u sloupových modelů - můžete si vybrat, jestli využijete kovové, nebo gumové - ty samozřejmě v případě, kdy máte například dřevěnou podlahu.

JBL Classic

Řada JBL vzdává hold legendárním modelům ze 70 let - zachovává jak uspořádání měničů, typické krycí mřížky z pěnového materiálu Quadrex, tak povrchovou úpravu kabinetů z přírodní ořechové dýhy.

JBL L100 Classic je trojpásmovým modelem, který je díky 12" basovému reproduktoru schopen reprodukovat všechny žánry. Zvuk si můžete doladit regulací poměru výšek a basů otočným ovladačem v horní části předního panelu.

JBL L82 Classic je dvojpásmovou, kompaktnější verzí. K oběma modelům doporučujeme pořídit originální stojan, který zajistí optimální poloho reprosousta vůči sedícímu posluchači.


Obě řady v nejbližší době otestujeme v kombinaci s elektronikou Arcam a podělíme se o první dojmy.

Modely řady JBL Stage aktuálně k poslechu ve všech AQ studiích, dostupnost dalších si, prosím, před návštěvou telefonicky ověřte.

Revel

Kalifornská značka Revel nemá takovou historii, o to však dynamičtější vývoj. Vznikla v roce 1995 a od počátku využívala špičkové know-how společnosti Harman. Modely jako Ulitma a Performa se rychle zařadily mezi nejlepší reprosoustavy světa a brzo následovaly i dostupnější reprosoustavy Concerta.

Firma má skvělé jménéno i v oblasti instalačních reprosoustav, odolných instalací pro exteriéry a její reprosoustavy jsou osazovány do automobilů legendární značky Lincoln.

Specialitou firmy jsou berylliové výškové reproduktory, které se starají o unikátní rozlišení a čistotu reprodukce vysokých frekvencí.

Reprosoustavy REVEL si aktuálně můžete poslechnout v našem studiu v Července