Zveme na čtvrtou Vinyl Party

04.10.2022

Je tu čas dlouhých večerů - zveme vás na další Vinyl Party s našimi milými přáteli z JAZZFESTBRNO .

Jazz spatřil světlo světa před více než sto lety a jako každý žánr má své Hujery i enfant terrible, své extroverty a introverty, hvězdy i antihvězdy. Osobnost pianisty Billa Evanse (1929 - 1980) je zvláštním mixem ve smyslu charakteru i hudebního umění. Jeho styl je objevitelský i konzervativní zároveň, svoji veskrze introvertní letoru a nedostatek sebevědomí kompenzoval afinitou k drogám. Natočil spoustu komorních alb - sólových, v duu (např. s Jimem Hallem, ale taky sám se sebou jako průkopník overdubbingu), ale jádro jeho tvorby představuje klasické jazzové klavírní trio. 

Legendami je opředena především jeho raná sestava s basistou Scottem LaFaro a bubeníkem Paulem Motianem, která pochopitelně musí zaznít, stejně jako přelomové album Milese Davise Kind of Blue, za jehož atmosférou stojí Evans výrazným dílem. Čtvrtá Vinyl Party v našem showroomu pod patronací festivalu JAZZFESTBRNO tak nabídne exkurzi do barevného vnitřního světa jednoho z nejvlivnějších pianistů jazzové historie.

Vinyl Party se uskuteční ve čtvrtek 20. října od 19:00 v AQ audio studio, Vodova 68, Brno. 

Dokonalý poslech obstará špičková analogová Hi-Fi sestava, večerem vás provede umělecký ředitel festivalu JAZZFESTBRNO , hudebník a pedagog Vilém Spilka.

Těšíme se na setkání. 

Vzhledem k omezené kapacitě si, prosím své místo rezervujte na mailové adrese

pokorny@jazzfestbrno.cz