Highend Mnichov - na návštěvě u Pro-Jectu

24.05.2024

9. a 12. května proběhla na mnichovském výstavišti největší evropská výstava hifi techniky - Highend Mnichov. Na výstavě jsme prožili dva dny plné audiovizuálních zážitků, užaslých pohledů a na konstrukční kreace designerů a techniků, ale hlavně radosti, že se hifi obor rozvíjí a že přibývají i firmy, které vývoj a produkci drží na evropském kontinentu.

Nejvíc času jsme samozřejmě strávili na stáncích značek, které na českém trhu výhradně zastupujeme. Začneme tou, která je nám nejen svou výrobou v České republice nejbližší - Pro-Jectem.

Stánek Pro-Jectu byl doslova nabitý novinkami, které budou postupně přicházet na trh - podívejme se na ty nejzajímavější.

Debut Evo 2 - inovace legendy

Tato stálice a a bestseller se dočká nového provedení. Na první pohled zaujme nové provedení třmenu ramene, odvozené od vyššího modelu Pro. Talíř je nově vyroben z hliníku a gramofon se dočká i nové přenosky Pick It MM EVO. Barevné varianty se dočkají přírůstku v podobě vínově červené - ke které existuje samozřejmě i příslušná varianta repro Speaker Box 5S. Symetrického zapojení se dočká i populární Debut Pro.

Pro-Ject T2

Tato nová řada již za sebou premiéru má - již od loňska je na trhu oceňovaný gramofon T2W s možností streamingu. Modely T2 jsou oproti řadě T1 vybaveny delším ramenem a přenoskou Sumiko Rainier. Základní verze T2 bez phona už k nám dorazila, stejně jako verze Super Phono, vybavená kvalitním vestavěným phono předzesilovačem zcela nové konstrukce.

Pro-Ject T2 Super Phono
Pro-Ject T2 Super Phono

Akrylová elegance - modely XAB a PerspeX B

V řadě X přibyly dva modely XA B a PerspeX B - oba jsou vybaveny symetrickým výstupem. Toto provedení se bude postupně objevovat u stále většího počtu gramofonů střední a vyšší třídy. XA B je vybaven první MM přenoskou v symetrickém zapojení na trhu - Pick it PRO Balanced, která se objeví i na plánované inovované verzi gramofonu Pro-Ject Pro B.

Pro-Ject XA B
Pro-Ject XA B

Malé repro s velkým zvukem - Speaker Box 3

Speaker Box 3 jsou malé, chtělo by se říct až "cestovní" regálovky, které vhodně doplňují řadu přístrojů Box Design. Kromě základní verze má i provedení s membránou z karbonového kompozitu. Na své rozměry nabízejí skvělý zvuk s pěkně konturovanými vyššími basy. V nabídce budou v černém, bílém a ořechovém provedením.

Nový král na trůnu - Signature 12.2

37 kg prvotřídního řemesla, špičkové konstrukce a samozřejmě taky výjimečného zvuku. Oproti svému předchůdci se dočkal inovace v konstrukci uchycení ramene, upravené konstrukce protizávaží, uložení motoru a nastavení nožiček. Gramofon naživo působí opravdu impozantně. Termín uvedení na trh je zatím neznámý, zájemcům o top model gramofonu zatím nabízíme aktuální Signature 12 za zvýhodněnou cenu.

Pro-Ject Signature 12.2
Pro-Ject Signature 12.2

Zdaleka to nejsou všechny novinky, které Pro-Ject pro letošní rok chystá. U inovovaných řad lze počítat s určitým nárůstem ceny - pokud tedy chcete ušetřit, doporučujeme si pořídit gramofon právě teď. Týká se to zejména modelů Debut, které se uvedení novinek dočkají už brzo.